K veltruskému adventu patří i jarmark

Středa 7. 12. 2011 připravil(a) katia

plakát zvoucí na vánoční jarmarkProbíhat bude v pondělí 19/12/11, letos z technických důvodů v sále restaurace Na Závisti (přímo naproti Havránku). Jarmarku se jako každoročně účastní ZŠ Veltrusy, MŠ Veltrusy a Rodinné centrum Havránek. Zveme všechny rodiče, prarodiče, kamarády… a vůbec každého, koho zajímají nejen vánoční vystoupení, ale i to, co děti, paní učitelky i rodiče vytvořili.

Vánoční výrobky dětí i dospělých budou vystaveny a prodávány v době 10 – 12 hodin a 14 – 16 hodin. Očekávejte tvorbu z papíru, textilu a dalších materiálů, vánoční drobnosti a samozřejmě i cukroví včetně oblíbených perníčků. V odpoledních hodinách si děti budou moci samy vytvořit malou vánoční ozdobu. Příjmy z prodejů poputují jako obvykle na dobročinné účely. V 16 hodin vystoupí děti z MŠ (ze třídy Kuřátek) a po nich nás čekají kulturní i sportovní vystoupení žáků základní školy.

Letos si určitě nenechte ujít veltruský betlém v okně Havránka, postaraly se o něj účastnice Přástek. Těšíme se na vás.

Vánoční jarmark a Havránkův veltruský betlém

Čtvrtek 17. 12. 2009 připravil(a) info

Havránkův veltruský betlém
Rukodělné výrobky dětí ze základní školy Veltrusy, Vánoční hru žáků, vystoupení dětí z mateřské školy, okrasné i chutné výrobky z dílen Rodinného centra Havránek a Havránkův veltruský vánoční betlém — to vše nalezli návštěvníci tradičního Vánočního jarmarku v sále kulturního domu ve středu 16. prosince 2009.

Betlém se poté ze sálu přestěhoval za okno RC Havránek a ráno a večer jej osvětluje lampa, aby si ho každý mohl prohlédnout. Máte-li doma svůj betlém, dejte nám vědět, ať jej příští rok můžeme vystavit také! A máte-li chuť pomoci nám vylepšit ten náš, budeme rádi.

Další fotografie z Vánočního jarmarku jsou ve fotogalerii a také v aktuálním Havránkově listu (ke stažení v sekci dokumenty).

Máte zájem o hlídání dětí?

Středa 16. 7. 2008 připravil(a) katia

Podobně jako i v jiných místech České republiky, i ve Veltrusích chybějí letos místa v mateřské škole. Havránek proto uvažuje o zavedení „pravidelných hlídacích dopolední s programem“ v Havránku.

Hlídání dětí od září 2008 by se týkalo dětí ve věku 3 – 6 let a probíhalo by v době od 8:00 do 12:00 podle zájmu 3 – 5 dnů v týdnu. Protože prostory Havránka nejsou ve srovnání s MŠ velké, mohli bychom hlídat skupinu max. 10 dětí. Děti by si nosily vlastní svačinu i pití, na oběd by odcházely domů, v případě většího počtu můžeme eventuálně zajišťovat také obědy.

V současné době sháníme sponzory, aby poplatek pro rodiče nebyl přehnaně vysoký a abychom mohli upravit a dovybavit prostory pomůckami a dalšími potřebami. Hlídání by zajišťovala služba s pedagogickým nebo zdravotnickým vzděláním.

Vy, kteří máte o tuto službu zájem, kontaktujte nás prosím na e-mailu Katky (v kontaktech) nebo telefonu do 10. srpna 2008. Do e-mailu uveďte jméno dítěte, věk, počet předpokládaných dní návštěvy v týdnu, ev. zájem o obědy. Pokud se nesejde skupina alespoň 10 zájemců, hlídání ve Veltrusích zřizovat nebudeme a Havránek bude fungovat stejně jako dosud.