lidé

Havránkovi lidé podle abecedy:

BaraBára Bělková (Veltrusy) – Bára, původně učitelka jazyků, pracuje jako grafička a je velkou posilou našeho týmu. Uspořádala mnoho úspěšných výtvarných dílniček (korálky, drátky), vytváří krásné plakáty a účastní se Přástek. Podoba naší herny v budově Sokola je z největší části její práce. Bára je od roku 2014 šéfredaktorkou Veltruských listů. Celá rodina (Bára, Kuba, Vendulka, Lucinka) se účastní všech možných akcí, často je uvidíte na kole, v pohybu po svých někde v parku, se psím vodítkem nebo jen tak. Jsou taky všude tam, kde je potřeba přiložit ruku k dílu, mají lví podíl na vzniku a podobě nového parčíku u školy.

SonaDmalaSoňa Dekastello (Veltrusy) se s Havránkem seznámila nejdříve jako maminka, když začala využívat jeho aktivity se synem Davidem (cvičení pro miminka, Yamaha class). Později se začala postupně zapojovat do různých pomocných prací, podílela se na vedení Barevného dopoledne – díky pianu byl náš program zase o trochu pestřejší. Po narození druhého syna, Lukáška, havránkovské aktivity sice trochu utlumila, ale po pár měsících se s plnou vervou vrátila. Od ledna 2015 je koordinátorkou RC Havránek a je zodpovědná za vedení projektů. Soňa se již 16 let věnuje výuce angličtiny pro děti i dospělé (od září 2014 vedla v Havránku kurz pro dospělé), za sebou má také několikaletou zkušenost s prací v zahraničním nakladatelství. Ve volném čase si ráda zahraje na klavír nebo si přečte knížku. Díky náročné práci učitelky v ZŠ Veltrusy jí ale moc volného času nezbývá.

Soňa

Lucka Hrdličková (Veltrusy) je aktivní maminkou dvou dětí, staršího Filípka a mladší Adrianky. I přesto, že vystudovala ekonomicky zaměřenou školu, začala se v průběhu rodičovské dovolené věnovat dalšímu vzdělávání v oblasti sportu a dokončila rekvalifikaci na fitness instruktorku/osobní trenérku.

S Havránkem začala spolupracovat v roce 2018, kdy se s rodinou do Veltrus z Prahy přistěhovala. V současnosti vede outdoorové fiitness lekce pro maminky s kočárky – strollering v zámeckém parku Veltrusy, věnuje se skupinovým lekcím pro ženy a také individuálním tréninkům nejen pro maminky po porodu. Lucka, tel. 777277577

Jana Krejčová (Veltrusy) – všestranná žena z Havránkovy party s nápady všeho druhu od bojovek a táborových ohňů po výtvarné činnosti, vazby květin a věnců … nebo recepty. Jediná skutečná veltruská starousedlice mezi členkami Havránka, neohrožená cyklistka (také ve všech fázích těhotenství), máma Julinky a Toníka. Momentálně se částečně vrátila k práci, která jí umožňuje věnovat se dost dětem, včelaří a od jara do podzimu ji najdete na zahradě. Janu baví všemožné tvoření, od roku 2011 organizuje v Havránku večerní přástky pro podobně zaměřené ženy (a klidně i muže) a na její vrub si přičtěte režii lampionových průvodů – každoročně 11/11. Jana

Katarína Nováková (Veltrusy) posílila havránčí tým na podzim 2013, kdy se ujala nově otevřené volné odpolední herny pro menší děti. Naše jediná původem „cizinka“ vystudovala učitelství oborů slovenština + výtvarná tvorba. Pracovala jako grafička v reklamní agentuře. Nějaký ten pátek už je Káťa na mateřské – nejdřív s dcerkou Sárou, pak s druhorozeným Matýskem a nyní s třetí ratolestí  Julinkou. Baví ji turistika, malování, počítačová grafika a nově i výroba bot.

V Havránku vede cvičení pro menší děti, podílí se na akcích pro veřejnost.

pavla

Pavla Majerová (Nová Ves) – psycholožka a učitelka v jedné osobě. Studijně se věnovala nejen češtině a psychologii, ale i komunikaci neslyšících a speciální pedagogice se zaměřením na poruchy chování. V Havránku vedla hernu pro děti až do předškolního věku: V herně si mohou nejen pohrát a rozvinout své schopnosti děti, ale také maminky tu mají prostor popovídat si o tom, co je těší či trápí. Později přibyly dva kurzy pro předškolní děti. Pavla se zajímá (nejen) o různé pedagogické a psychologické směry, baví ji kreativní učení a řešení všeho druhu. O to, aby měla co řešit a koho učit, se také starají dcery Anežka a Betynka. Stále rostoucí počet domácích zvířat prý neučí, ta jsou jen pro radost a užitek 🙂 Pokud se chcete dozvědět víc: tady.

Eva Málková (Veltrusy) – naši lékařku, milovnici běhu, ale i výtvarných technik znáte z dřívějšího Rodinného spolku Havránek, který byl přímým předchůdcem „našeho“ Havránka. I když má tři dnes už odrostlé děti na krku (Albert, Metoděj a Štěpánka), spoustu zájmů a velice náročnou profesi, neváhala ani chvilku, když jsme ji požádali, ať jde do budování rodinného centra znovu. Podílí se zejména na mimořádných akcích, výtvarných dílnách, přástkách. Evě vděčíme také za mnohé věcné i finanční dary, které prý „nestojí za řeč“, ale udělaly už radost mnoha z nás. V letech 2010 – 2014 byla členkou zastupitelstva města Veltrusy. Eva ráda odpoví na vaše otázky týkající se bezlepkové diety.
Eva

cors-15-malaPetra Pírková Brunerová (Staré Ouholice) – profesí psycholožka v pedagogicko-psychologické poradně v Mělníku. K Havránku se dostala díky Kryštůfkovi, navštěvovali nejprve cvičení s miminky a teď vede cvičení pro děti od jednoho roku. Pokud najde volnou chvíli, ráda se věnuje focení a šití (hádejte, co v Havránku pochází z její dílny?), teď spíš převažují dětské hadříky a hlavně textilní hračky, jinak si ráda něco přečte nebo rekreačně procvičí tělo (plaváním, během, na kole…). Petra se částečně věnuje své soukromé praxi, orientované hlavně na dospělou klientelu a rodinnou terapii. Kontakty: brunka@seznam.cz, tel.: 776 770 562

Jana Suchá (Veltrusy) – Jana do Havránka přišla v březnu 2019 jako maminka. Se svým synem Alexem navštěvovala hodiny cvičení s miminky. S prací s dětmi má bohaté zkušenosti. Trénovala gymnastiku (TeamGym) v SK Gymsport Praha, a to po dobu 10 let, a své zkušenosti využila i jako vedoucí na táborech v USA.  Po dokončení studia na Pedagogické fakultě UK v Praze pracovala dva roky jako učitelka na ZŠ Angel v Modřanech. Poté si vyzkoušela práci v soukromém sektoru i ve státní organizaci. Nyní se věnuje svému synovi a neustále zkoumá, co se mu děje v hlavě, a vymýšlí, jak podpořit jeho vývoj. Zajímá se o nejrůznější přístupy k výchově a vzdělávání. Ráda cvičí pilates, tabatu a jógu.

JanaSJana Šindelářová (Veltrusy) – do Havránka ji přivedly kamarádky, které ji nalákaly na tvoření po volných večerech. Protože se ve volných chvílích věnuje keramice, ráda umožnila i ostatním, aby se s touto tvorbou seznámily, a vypalovala jim výrobky ve své peci. Pro všechny zúčastněné to byla vzájemná inspirace a radost. Když se jí narodila Viktorka, hledala možnosti, jak užitečně naplnit volný čas a rozvíjet svou ratolest, proto začala navštěvovat kroužky v Havránku – cvičení s miminky a Barevné dopoledne. Teď se celá rodina těší na další přírůstek do rodiny. Jana pomáhá s vedením týdenního pohybového kroužku určeného pro děti do 2 let a vede pilotní minikurz (3 setkání do Vánoc) zaměřený na výrobu keramiky a určený pro děti 3 – 6 let. Profesí je marketingová manažerka. Kontakty: Jana Š. , tel. 731 477 345

Ivana Hennerová (Veltrusy) – od malička sportuje (hraje házenou, věnovala se atletice) a momentálně běhá kolem Dominika, Kamilky a Emilky. Případně Ivu zahlédnete se smečkou tří hafíků ve veltruské oboře, na parkuru nebo na cvičáku. Ivka je jednou nohou z Havránka ven a zpátky v profesionálním životě, tou druhou ale ještě zůstává ve vzduchu a my ji za ni občas lapíme. V Havránkovi si s Ivou zacvičila miminka i větší děti a určitě ji někdy uvidíte i na přástkách nebo šicích dílničkách, protože k různému tvoření má vztah jako většina havranic. S ostatními si zase nezadá v lásce ke psům (musí se ale vychovat!) a domácímu zvířectvu a ve sportování. Starší děti ocení její neformální přístup při doučování technických předmětů.

Michaela Eremiášová (Postřižín) – spolupracuje s Havránkem od podzimu 2011 v rámci Yamaha Class – Míša Music. Míša vystudovala hudební výchovu na Univerzitě J. E. Purkyně a k hudebním kurzům pro nejmenší se dostala se svými dětmi. A tak je má – spolu s Timíkem, Aničkou, Bertíkem a Emmou – velmi důkladně vyzkoušené. Své o hudbě ví asi i rodinný psík Lilly. Další Míšiny vášně jsou cestování, tanec, knížky a filmy, příroda.

Katka-malaKatka K. Vitochová (Dušníky nad Vltavou) – byla s Evou Málkovou a Káčou Kohoutovou spoluzakladatelkou a první koordinátorkou Havránka (2006 – 2014). Vedla Barevné dopoledne, podílela se na cvičení pro miminka. To vše – podle situace – inspirovali, komentovali nebo sabotovali Johanka, Jura a Jonášek a jejich táta Honza, který výrazně pomohl s projektem hřiště za kulturním domem. Katka pomáhá občas na akcích a stará se o projekt Vánoční krabice od bot. Na pokyn aktualizuje tyto stránky.
Katka, telefon: 603 969 787