lidé

Havránkovi lidé podle abecedy:

BaraBára Bělková (Veltrusy) – Bára, původně učitelka jazyků, pracuje jako grafička a je velkou posilou našeho týmu. Uspořádala mnoho úspěšných výtvarných dílniček (korálky, drátky), vytváří krásné plakáty a účastní se Přástek. Podoba naší herny v budově Sokola je z největší části její práce. Celá rodina (Bára, Kuba, Vendulka, Lucinka) se účastní všech možných akcí, často je uvidíte na kole, v pohybu po svých někde v parku, se psím vodítkem nebo jen tak. Jsou taky všude tam, kde je potřeba přiložit ruku k dílu.

SonaDmalaSoňa Dekastello (Veltrusy) se s Havránkem seznámila nejdříve jako maminka, když začala využívat jeho aktivity se starším synem Davidem (cvičení pro miminka, Yamaha class). Později se začala postupně zapojovat do různých pomocných prací a spolu s Katkou se podílela na vedení Barevného dopoledne – díky pianu byl náš program zase o trochu pestřejší. Po narození druhého syna Lukáška havránkovské aktivity sice trochu utlumila, ale nyní se s plnou vervou vrací. Od ledna 2015 je koordinátorkou RC Havránek. Soňa se již 12 let věnuje výuce angličtiny pro děti i dospělé (od září 2014 vede v Havránku kurz pro dospělé), za sebou má také několikaletou zkušenost s prací v zahraničním nakladatelství. Ve volném čase si ráda zahraje na klavír, podrbe rodinného mazlíka Nelinku nebo si přečte knížku.

Soňa

Hanka Hrubá (Úžice) – Hanka učila mnoho let angličtinu v jazykových školách (mj. Glossa) i soukromě, občas pro zpestření i překládá, v minulosti vedla dramatický kurz a v dramatice pro děti se neustále vzdělávala. Divadlo hrála v recesistickém spolku Březovští pulci. To vše se promítlo v jejím hravém a veselém přístupu k Havránkově angličtině pro děti, jíž se věnuje od podzimu 2008. Malí angličtináři už na několika vystoupeních a ukázkových hodinách předvedli svoje úspěchy. V Havránku Hanka už zdomácněla, spolu s ní i děti Kryštof, Anežka a Helenka. Když je čas, zvelebuje Hanka dům nebo zahrádku. Celá rodina vás také uvítá v Rugby Clubu Kralupy nad Vltavou.
Hanka

 

Honza Kadeřábek (Dušníky nad Vltavou) – tatínek Johanky, Jury a Jonáše – kromě technické podpory (počítače, fotoaparát, promítačka, písky, sutě…), na kterou někdy zlanaří i další tatínky, nám vytvořil i spravuje tyto stránky, vymýšlí a vede cyklovýlety a pomáhá shánět (nejen) finance na chod Havránka. Realizace stavby dětské hřiště ležela nejvíc právě na jeho bedrech. V hlavě má asi tak padesát projektů, průběžně některé vylučuje a přibírá další. Mužský prvek je v Havránku osvěžením a budeme rádi, když Honzu v členstvu posílí některý další táta.
Honza

Jana Krejčová (Veltrusy) – všestranná žena z Havránkovy party s nápady všeho druhu od bojovek a táborových ohňů po výtvarné činnosti, vazby květin a věnců … nebo recepty. Jediná skutečná veltruská starousedlice mezi členkami Havránka, neohrožená cyklistka (také ve všech fázích těhotenství), máma Julinky a Toníka. Momentálně se částečně vrátila k práci, která jí umožňuje věnovat se dost dětem, včelaří a od jara do podzimu ji najdete na zahradě. Janu baví všemožné tvoření, od roku 2011 organizuje v Havránku večerní přástky pro podobně zaměřené ženy (a klidně i muže) a na její vrub si přičtěte režii lampionových průvodů – každoročně 11/11. Jana

Vasila-malaKatarína Nováková (Veltrusy) posílila havránčí tým na podzim 2013, kdy se ujala nově otevřené volné odpolední herny pro menší děti. Naše jediná původem „cizinka“ vystudovala učitelství oborů slovenština + výtvarná tvorba. Pracovala jako grafička v reklamce. Nějaký ten pátek už je Káťa na mateřské s dcerkou Sárou a malým Matýskem. Všichni Novákovi mají rádi turistiku na horách, zříceniny hradů, kolo, venčení Oliny 🙂 Baví ji malovat, aktuálně nejvíc na trička.

pavlaPavla Majerová (Nová Ves) – psycholožka a učitelka v jedné osobě. Studijně se věnovala nejen češtině a psychologii, ale i komunikaci neslyšících a speciální pedagogice se zaměřením na poruchy chování. V Havránku vedla hernu pro děti až do předškolního věku: V herně si mohou nejen pohrát a rozvinout své schopnosti děti, ale také maminky tu mají prostor popovídat si o tom, co je těší či trápí. Později přibyly dva kurzy pro předškolní děti. Pavla se zajímá (nejen) o různé pedagogické a psychologické směry, baví ji kreativní učení a řešení všeho druhu. O to, aby měla co řešit a koho učit, se také starají dcery Anežka a Betynka. Několik domácích zvířat prý neučí, ta jsou jen pro radost 🙂 Pokud se chcete dozvědět víc: tady.

Eva Málková (Veltrusy) – naši lékařku a milovnici výtvarných technik znáte z dřívějšího Rodinného spolku Havránek, který byl přímým předchůdcem „našeho“ Havránka. I když má tři ratolesti na krku (Albert, Metoděj a Štěpánka), spoustu zájmů a velice náročnou profesi, neváhala ani chvilku, když jsme ji požádali, ať jde do budování rodinného centra znovu. Podílí se zejména na mimořádných akcích, výtvarných dílnách, přástkách. Evě vděčíme také za mnohé věcné i finanční dary, které prý „nestojí za řeč“, ale udělaly už radost mnoha z nás. Od podzimu 2010 je také členkou zastupitelstva města Veltrusy. Eva ráda odpoví na vaše otázky týkající se bezlepkové diety.
Eva

cors-15-malaPetra Pírková Brunerová (Staré Ouholice) – profesí psycholožka v pedagogicko-psychologické poradně v Mělníku. K Havránku se dostala díky Kryštůfkovi, navštěvovali nejprve cvičení s miminky a teď vede cvičení pro děti od jednoho roku. Pokud najde volnou chvíli, ráda se věnuje focení a šití (hádejte, co v Havránku pochází z její dílny?), teď spíš převažují dětské hadříky a hlavně textilní hračky, jinak si ráda něco přečte nebo rekreačně procvičí tělo (plaváním, během, na kole…). Od podzimu se Petra plánuje částečně věnovat své soukromé praxi, orientované hlavně na dospělou klientelu a rodinnou terapii. Kontakty: brunka@seznam.cz, tel.: 776 770 562

 

JanaSJana Šindelářová (Veltrusy) – do Havránka ji přivedly kamarádky, které ji nalákaly na tvoření po volných večerech. Protože se ve volných chvílích věnuje keramice, ráda umožnila i ostatním, aby se s touto tvorbou seznámily, a vypalovala jim výrobky ve své peci. Pro všechny zúčastněné to byla vzájemná inspirace a radost. Když se jí narodila Viktorka, hledala možnosti, jak užitečně naplnit volný čas a rozvíjet svou ratolest, proto začala navštěvovat kroužky v Havránku – cvičení s miminky a Barevné dopoledne. Teď se celá rodina těší na další přírůstek do rodiny. Jana pomáhá s vedením týdenního pohybového kroužku určeného pro děti do 2 let a vede pilotní minikurz (3 setkání do Vánoc) zaměřený na výrobu keramiky a určený pro děti 3 – 6 let. Profesí je marketingová manažerka. Kontakty: Jana Š. , tel. 731 477 345

Ivana Hennerová (Veltrusy) – od malička sportuje (hraje házenou, věnovala se atletice) a momentálně běhá kolem Domíka a Kamilky, kteří už přestali být miminky (i když na téhle fotce ještě miminkem Dominik byl). Případně Ivu zahlédnete se smečkou tří hafíků ve veltruské oboře, na parkuru nebo na cvičáku. Ivka je jednou nohou z Havránka ven a zpátky v profesionálním životě, tou druhou ale ještě zůstává ve vzduchu a my ji za ni občas lapíme. V Havránkovi si s Ivou zacvičila miminka i větší děti a určitě ji někdy uvidíte i na přástkách nebo šicích dílničkách, protože k různému tvoření má vztah jako většina havranic. S ostatními si zase nezadá v lásce ke psům (musí se ale vychovat!) a ve sportování. Starší děti ocení její neformální přístup při doučování technických předmětů.

Michaela Eremiášová (Postřižín) – spolupracuje s Havránkem od podzimu 2011 v rámci Yamaha Class – Míša Music. Míša vystudovala hudební výchovu na Univerzitě J. E. Purkyně a k hudebním kurzům pro nejmenší se dostala se svými dětmi. A tak je má – spolu s Timíkem, Aničkou, Bertíkem a Emmou – velmi důkladně vyzkoušené. Své o hudbě ví asi i rodinný psík Lilly. Další Míšiny vášně jsou cestování, tanec, knížky a filmy, příroda.

Katka-malaKatka K. Vitochová (Dušníky nad Vltavou) – původně učila -náctiletou mládež češtině a francouzštině na gymplu, ale teď se přeorientovala na mladší ročníky. V Havránkovi se stará se hlavně o komunikaci sdružení, organizaci programu a fundraising. Vede Barevné dopoledne a pašuje do programu své nápady a prvky Montessori, podílela se na cvičení pro miminka. To vše – podle situace – inspirují, komentují nebo sabotují Johanka, Jura a Jonášek. Když už se nedá dívat na tyto stránky, aktualizuje je.
Katka, telefon: 603 969 787