Na Žabinec letos v zeleném, a hlavně na kole!

Úterý 2. 6. 2015 připravil(a) katia

_120617-Zabinec-foto-maleV sobotu 13. června 2015 v 10 hodin odstartuje před Obecním úřadem Všestudy další ročník cyklozávodu pro všechny, už od osmdesátých let 20. století zvaného Žabincový prolog. Usilovat o kýbl žabince a další ceny může kdokoliv, kdo dorazí se strojem vlastní silou poháněným (kolo, koloběžka, odrážedlo, jakýkoliv jiný bezmotorový vůz).

Nejmladší kategorie urazí jen 50 metrů, většina dětských kategorií pak 500 metrů a dospělí 5 kilometrů v okolí obce. Kostýmy patří k věci, neváhejte se jaksepatří vystrojit, ideálně v zelené, žabincové barvě. Spolu s Havránkem se na vás těší SK Viktoria Všestudy a TJ Sokol Veltrusy.

 

Hlásit se můžete předem zde anebo od 9:30 na místě závodu.

Článek, fotky, video, výsledky z loňského ročníku najdete tady

Odkaz na autentické černobílé fotky z „prehistorie“ Žabincového prologu tady

Tento ročník závodu podporují:

CD logo

 

Era

Žabincový prolog zná své vítěze!

Neděle 8. 6. 2014 připravil(a) katia

po startu nejmladších dětíV sobotu 7/6/14 se v ještě ne zcela tropickém počasí odehrál další ročník Žabincového prologu, závodu na všemožných přibližovadlech, který tradičně startuje u Obecního úřadu Všestudy. I v ostré konkurenci okolních akcí se dostavila obvyklá padesátka sportovců – překvapili hlavně účastníci závodu na 5 km, jichž bylo letos 25 dospělých + 4 děti.

Letos nejvíc upoutal bílý neprodyšný kostým statečného technického pracovníka Kuby, řidiče koloběžky, a dále pan Evžen Váňa s paní Ingrid, kteří spolu svedli pro oko diváků nádherně nelítostný závěrečný souboj. Vozík páně Váni, určený patrně k rychlé pivní pomoci, se v závěrečném spurtu dramaticky překlopil a vydal svůj obsah vozovce (naštěstí se žádná lahev nerozbila). Absolutním vítězem a držitelem putovního poháru plného vodních řas se po právu stal David Prokůpek. Měl trochu štěstí, že jeho devítiměsíční syn Ota v přívěsném vozíku zřejmě příliš nevnímal vypjatost situace a strávil závod jako pěna. Zato u tradičně skvělého závodníka Iva Lorence se Otův hlučně hučící vozík, vedro a vidina odpoledního fotbalového zápasu částečně podepsaly na motivaci, a tak skončil druhý, ačkoli jen s nevelkým odstupem. Všichni závodníci sklidili za zvládnutí úmorného vedra velký obdiv přihlížejících. Několik cyklistů se žel ztratilo na trati, nakonec ale cestu do Všestud zpět našli a do cíle se všichni šťastně dopravili. Ještě i na ně zbyl nějaký ten brčálový neodolatelný dortíček cupcake z nejmenované veltruské kuchyně.

Dále v textu najdete výsledky a odkaz na fotografie. Odkaz na video bude přidán později – už je tam (12/6/14)!

Místo Žabincového prologu úklid

Sobota 8. 6. 2013 připravil(a) katia

Žabincový prolog se letos kvůli povodni nekonáNa neděli 9/6/13 byl plánován recesistický cyklozávod Žabincový prolog, který se každoročně odehrává před obecním úřadem Všestudy. Vzhledem k tomu, že Všestudy i náš dušnický přípravný štáb má po povodni stále co dělat, se letos Žabincový prolog bohužel nekoná. Pokud najdeme vhodný náhradní termín na podzim, budete určitě včas informováni. Díky za pochopení.

Čtvrtý ročník „Žabince“: zase o pár cyklistů víc

Čtvrtek 21. 6. 2012 připravil(a) katia

Je neděle 17/6/12, půl desáté dopoledne. Slunce hřeje, ale nepraží, ve Všestudech před úřadem tak trochu staveniště (buduje se další část chodníků) střižené atmosférou pikniku. Mezi prvními přijíždějícími Bílá paní na koloběžce, (jako) těhotný muž s rusou hlavou, chlapeček na historické tříkolce tažený svou (opravdu) těhotnou maminkou, chlapík v modrákách Armabetonu se slušivými brýlemi, na řídítkách koženou tašku (patrně plnou lahváčů).

Z obecního rozhlasu svolává paní místostarostka závodníky na rozličných samohybech. Děti obsadily trampolínu. Jubilantka sem přichází s vnuky. „Ale jo, tak já taky pojedu,“ souhlasí, přestože má zároveň chystat oslavu svých kulatých narozenin. Cyklozávod Žabincový prolog, který si ve Všestudech vymysleli sportovci v roce 1988, může odstartovat.

Obnovený recesistický závod (pozvánka) společně připravují RC Havránek, SK Viktoria Všestudy a Dolní Povltaví, o.s..

Dále v článku najdete výsledky, video ze závodu a odkaz na fotografie.

Žabincový prolog se chystá na neděli 17/6/12

Čtvrtek 17. 5. 2012 připravil(a) info

plakát - pozvánka na Žabincový prolog 2012První tři ročníky obnoveného recesistického cyklozávodu Žabincový prolog se konaly v září, nyní konečně závod dostojí svému názvu a posouvá se blíže k začátku Havránkovy cyklosezóny. Žabincový prolog 2012 proběhne v neděli 17/6/12 od 10:00 (registrace začíná v 9:30) na obvyklém místě, tedy před obecním úřadem Všestudy.

Nejprve vyrazí na start (trať měří 500 m) děti rozdělené podle počtu a věku do několika skupin – na každého dětského účastníka čeká malá odměna. Kromě kol mohou jet na tříkolce, koloběžce nebo třeba odstrkovadle, a kdyby to ty nejmenší samy nezvládly, může jim jejich doprovod nejen fandit, ale i pomáhat. Po dětech vyrazí na trať dospělí, které čekají dva okruhy kolem části obce – celková délka trati činí pět kilometrů. Jako každý rok máme připravené nejen odměny pro nejrychlejší, ale také pro nejlépe maskované jezdce.

Žabincový prolog společně pořádá SK Viktoria Všestudy, RC Havránek a Dolní Povltaví, o.s..

Havránkovu cyklosezónu 2011 ukončil Žabinec

Neděle 11. 9. 2011 připravil(a) info

ilustrace k Havránkově cyklosezóně (tato z roku 2010)Žabincový prolog byl navzdory svému názvu poslední akcí Havránkovy cyklosezóny. A akcí úspěšnou, což dosvědčí jak fotografie, tak zejména video. Ostatně odkaz na obé a také na repotáž Mělnického deníku a výsledky najdete v článku na webu Všestud.

A jaká byla letošní Havránkova cyklosezóna? Opět bohatá a opět do ní neblaze zasáhlo i počasí, když jsme jeden cyklovýlet zrušili. I tak se ale sezóna vyvedla. Za posledních šest let už jsme absolvovali 23 cyklovýletů (ty kvůli nepřízni počasí zrušené nepočítáme) a k nim ještě tři ročníky Žabincového prologu (jako jedni z organizátorů). Sledovali jsme, jak nám dětští účastníci vyrůstají z cyklovozíků na tyč a jak už sami zvládnou i poměrně dlouhé výlety po vlastní ose. Dále v článku najdete přehled dosavadních cyklovýletů a odkazy na videa a fotky z nich. A v příští roce se opět těšíme na kole na shledanou.

Dále v článku najdete odkaz na videa a fotografie.

Přijeďte do Všestud na Žabincový prolog

Pondělí 29. 8. 2011 připravil(a) vsestudy.cz

plakát: Žabincový prolog ve Všestudech 3/9/11Už potřetí v novodobé historii se ve Všestudech uskuteční závod o kýbl zeleného žabince – Žabincový prolog. Tento revivalový cyklistický závod se letos opět uskuteční první zářijovou sobotu – konkrétně 3/9/11 od 10:00 před obecním úřadem, kde je start i cíl.

Nejprve vyrazí na start (čeká je trať 500 m) děti rozdělené podle počtu a věku do několika skupin – na každého dětského účastníka čeká malá odměna. Kromě kol mohou jet na tříkolce, koloběžce nebo třeba odstrkovadle, a kdyby to samy nezvládly, může jim jejich doprovod nejen fandit, ale i pomáhat. Poté už se připraví dospělí na svou pětikilometrovou trať. Kromě souboje o hlavní cenu je ve hře také odměna za nejoriginálnější samohyb poháněný vlastními silami účastníků.

Žabincový prolog společně pořádá SK Viktoria Všestudy, RC Havránek a Dolní Povltaví, o.s..

Mapku a další informace najdete na webu Všestud.