Adventní tvoření tentokrát na zámku

Čtvrtek 29. 11. 2012 připravil(a) katia

Právě jeden den před první adventní nedělí, v sobotu 1/12/12 Vás se správou zámku Veltrusy a Květinářstvím Příroda uvítáme v Rudolfově sále veltruského zámku, kde bude v době od 9 do 17 hodin probíhat Adventní tvoření a malá výstava. Věnec nebo svícínek se tak včas dostane na stůl, další dekorace se budou hodit např. na dveře, na stromeček…

Připraveno bude kromě obvyklého aranžování věnečků také další tvoření, zejména pro děti od nejmenších po dospívající. Snadný zapichovací svícínek dokáže kdekteré dítko, komu by se víc líbila práce s papírem, může si vyrobit vánoční vystřihovánky. Dvě dílničky se věnují textilu a filcu – z těchto materiálů vykouzlíte pěkné ozdůbky na větev nebo stromeček. Nebude chybět ani tvoření ze včelího vosku – ať už přímo „motání“ svíček nebo vykrajování ozdobiček.

V přilehlých prostorech si budete moci prohlédnout výstavku (povětšinou) podomácku vyráběných betlémů z různých materiálů.

Předpověď hlásá silné mrazy, přijďte se tedy ohřát na zámek! Vstupné: dospělí 20 Kč, děti do 10 let 10 Kč. Těšíme se na Vás!

K veltruskému adventu patří i jarmark

Středa 7. 12. 2011 připravil(a) katia

plakát zvoucí na vánoční jarmarkProbíhat bude v pondělí 19/12/11, letos z technických důvodů v sále restaurace Na Závisti (přímo naproti Havránku). Jarmarku se jako každoročně účastní ZŠ Veltrusy, MŠ Veltrusy a Rodinné centrum Havránek. Zveme všechny rodiče, prarodiče, kamarády… a vůbec každého, koho zajímají nejen vánoční vystoupení, ale i to, co děti, paní učitelky i rodiče vytvořili.

Vánoční výrobky dětí i dospělých budou vystaveny a prodávány v době 10 – 12 hodin a 14 – 16 hodin. Očekávejte tvorbu z papíru, textilu a dalších materiálů, vánoční drobnosti a samozřejmě i cukroví včetně oblíbených perníčků. V odpoledních hodinách si děti budou moci samy vytvořit malou vánoční ozdobu. Příjmy z prodejů poputují jako obvykle na dobročinné účely. V 16 hodin vystoupí děti z MŠ (ze třídy Kuřátek) a po nich nás čekají kulturní i sportovní vystoupení žáků základní školy.

Letos si určitě nenechte ujít veltruský betlém v okně Havránka, postaraly se o něj účastnice Přástek. Těšíme se na vás.

Vánoční krabice pro děti, které dárky neznají

Středa 7. 12. 2011 připravil(a) katia

ilustrace: vánoční dárkyDíky svým návštěvnicím jsme se dozvěděli o akci „Vánoční krabice od bot“ a rozhodli se k ní připojit. Ve zkratce jde o to, dopřát představu o Vánocích dětem ze sociálně vyloučených rodin žijících na Šluknovsku, které většinou žádný dárek nedostanou. Krabice poputují 350 zcela konkrétním dětem a distribuovat je bude evangelická fara v Rumburce.


Důležité na celé akci je to, aby krabice plnily samy naše děti. Vezmete krabici od bot a postupně do ní přidáváte drobnosti pro chlapce nebo holčičku určitého věku – např. holčičku ve věku 4-6 let. Věci mohou být nové i starší, takové, jaké by samotným darujícím dětem udělaly radost: hračky, pastelky, oblečení nebo sladkosti… Děti mohou přidat svoji fotku, nakreslit obrázek, vyrobit přáníčko… tak, aby byl kontakt mezi dětmi alespoň částečně osobní.

V USA a v Západní Evropě je tradice vánočních krabic už zavedená, v České republice se teprve rozbíhá – i když první stovka krabic už je na místě určení. Pokud se chcete přidat i vy, prosím, ozvěte se. Krabice je třeba dopravit do Havránka do 15/12/11. Za děti ze Šluknovska předem děkujeme.

Vánoční jarmark a Havránek kolem Vánoc

Středa 9. 12. 2009 připravil(a) katia

plakát na vánoční jarmarkHavránkův program pro děti završíme letos jarmarkem (pořádaným jako v minulých letech spolu se ZŠ a MŠ Veltrusy) ve středu 16/12/09 ráno od 10 do 12 a odpoledne od 14 do 18 hod. Můžete si přijít prohlédnout výrobky dětí a v případě Havránka i maminek a také si sami zkusit něco vytvořit. Prodávat se bude také něco k zakousnutí a k dispozici budete mít jako obvykle čaj. V 16:00 hodin začínají vystoupení dětí.

Vánoční prázdniny zahajujeme v Havránku v pondělí 21/12/2009 a končí 4/1/2010. Pokud máte zájem uspořádat si v tu dobu u nás setkání dětí, můžete se ozvat. Po dobu prázdnin bude v okně k nahlédnutí Havránkův veltruský betlém, do něhož můžete přidat vlastní postavičky a další prvky (pokud nám pošlete fotky). Pěkný zbytek adventu a krásné svátky!