Dětské hřiště uzavřeno – získá nový vstup

Pondělí 29. 3. 2010 připravil(a) info

Stopka: dopravní značkaOd pondělí 29/3/10 je dětské hřiště Tajuplný ostrov Veltrusy uzavřeno, neboť začaly práce na novém vstupu. Namísto jemného kačírku se tak po dokončení prací bude na hřiště vstupovat po zámkové dlažbě, což zjednoduší vstup například s kočárky. Jakmile budou práce dokončeny, budeme vás informovat o znovuotevření hřiště.

Veřejná sbírka nazvaná Tajuplný ostrov – Dětské hřiště v centru města Veltrusy pokračuje i v roce 2010, abychom mohli hřiště dokončit dle plánů. Na sbírkové konto s číslem 35-9324990267/0100 může přispět každý. Dosud se na něm sešlo více než 13 tisíc korun od několika jednotlivců nejen z Veltrus.

V sobotu zaplnili hřiště námořníci

Pondělí 27. 4. 2009 připravil(a) katia

jeden z dortů připravených na otevření hřištěSobotu 25/4/09 jsme oslavili v námořnickém. Dětí i dospělých v pruhovaných tričkách, šátcích nebo kloboucích přišlo už před třetí hodinou odpolední habaděj a někteří tu zůstali až do „zavíračky“. Jak vidíte na fotkách, slunce nezklamalo. Opékalo nás vydatně a nezdá se, že by to dětem nějak zvlášť vadilo. Užily si všechny atrakce, i když… houpačka – hnízdo a trampolína vedly.

Dále v článku najdete odkaz na fotografie.
AKTUALIZACE (12/5/09): na konci textu je nové video

Otevřete s námi Tajuplný ostrov (nové dětské hřiště)!

Pátek 17. 4. 2009 připravil(a) katia

plakát: otevření dětského hřiště Tajuplný ostrov VeltrusyAčkoliv úpravy na zahradě za Havránkem (resp. budovou kulturního domu) nejsou ještě úplně dokončeny, skoro vše už na svém místě je, a tak nechceme otevření dětského hřiště pro nejmenší a odpočinkové zóny dále oddalovat. Také slunce dalo najevo, že děti mají nejvyšší čas vyrazit s lopatičkami a odolávat jejich útokům na vrata je čím dál těžší. A tak přijďte v sobotu 25/4/09 od 15:00 s námi vyplout na Tajuplný ostrov, prohlédnout si nové prvky a malby zblízka a všechno pořádně otestovat!

Dětské hřiště spěje do finále

Pátek 5. 12. 2008 připravil(a) katia

přípravy dětského hřiště se chýlí ke konciStavba Tajuplného ostrova na zahradě už mnohým (včetně nás) připadá jako nekonečný příběh (ostatně první článek v rubrice hřiště je z 31/5/07). Ten příběh se ale konečně pomalu uzavírá, a tak se hlavně s Vámi, kdo jste se do Havránka poslední dobou nedostali, o něj podělíme.

Už nyní máme další nápady, jak hřiště ještě dále vylepšit. Musíme na ně ale sehnat další peníze. Proto i v příštím roce pokračuje veřejná sbírka nazvaná Tajuplný ostrov – Dětské hřiště v centru města Veltrusy. Na sbírkové konto s číslem 35-9324990267/0100 může přispět každý. Dosud se na něm sešlo více než 13 tisíc korun od několika jednotlivců nejen z Veltrus.

Když děti smějí malovat na zeď

Neděle 19. 10. 2008 připravil(a) katia

Tajuplný ostrov očima žáků ZŠ Veltrusy… dá se očekávat legrace. Ale abychom to vysvětlili: Děti z veltruské ZŠ se pod vedením své učitelky výtvarné výchovy Gabriely Váchové zúčastní projektu Barvy pro Tajuplný ostrov, na který Havránek získal prostředky z Fondu T-Mobile pro zaměstnance. Jeho cílem je výtvarně vyzdobit vstupní prostor dětského hřiště.

Hned v září se žáci chopili tužek, pastelek a hlavně vodovek, vybrali si formát, který jim nejlépe vyhovoval a pustili se do fantazijního malování na téma Tajuplný ostrov. Pod jejich rukama vznikaly oceány, ostrůvky a pláže, na březích se rozsvěcovaly majáky, rekreanti se povalovali po plovárnách či pod palmami a sledovali okolo plující lodi.

Jak bude vypadat zahrada za Havránkem?

Úterý 16. 9. 2008 připravil(a) katia

pódium s altánem (skica)Představa o tom, jak ztvárnit zahradu Kulturního domu Veltrusy se vyvíjela dost dlouho. Děti malovaly, maminky vyplňovaly ankety, objížděli jsme dostupná hřiště, hledali na internetu. Když bylo jasné, že na projektu se bude podílet veltruský rodák Ing. arch. Patrik Hoffman spolu s Pavlou Krásovou, představa dostala určitější podobu.

Festiválek podpoří výstavbu dětského hřiště

Úterý 22. 4. 2008 připravil(a) info

plakátek na hudební festiválekRC Havránek pořádá Festiválek pro hřiště. Přijďte si i vy poslechnout některou ze tří kapel v sobotu 26. dubna 2008 od 18:00 hod. do sálu Kulturního domu Veltrusy (Palackého 117).

Vystoupí kapely:
After Shave
Tichá voda
Bomberos

AKTUALIZACE (25/4/08): namísto After Shave vystoupí Five Mahoney Dreams.

Občerstvení v předsálí zajišťuje veltruská kavárna Le Petit Café.

Vstupné činí 50 Kč

Výtěžek festiválku použije RC Havránek na budování dětského hřiště Tajuplný ostrov na zahradě za budovou kulturního domu.