Přijďte přivítat jaro na zámek Veltrusy

Pondělí 23. 3. 2015 připravil(a) katia

vazba-modrenceI letos se Havránek zúčastní tradiční akce Jaro na zámku, která se koná na zámku Veltrusy v sobotu 28. 3. 2015 od 10 do 17 hodin. Po celý den budou v Rudolfově sále připraveny výtvarné dílničky pro děti i dospělé – vytvořit si můžete jarní vazbu z květin, velikonoční drobnosti, velikonoční dekorace z papíru i jiných materiálů. Před zámkem budou stát stánky s řemeslnými výrobky a občerstvením. Těšit se můžete i na dětské ochotnické divadelní představení a na jarní výzdobu nádvoří, která vás přenese do jarní atmosféry… i kdyby ještě mrzlo, až praštělo.

Jaro přivítáme na zámku

Pondělí 11. 3. 2013 připravil(a) katia

vazba-vejceTato pozvánka je určena všem, kdo se nemůžou dočkat teplých dní. Na veltruský zámek jaro dorazí v sobotu 23. března. Od 10.00 do 17.00 hodin bude probíhat program na nádvoří a v Rudolfově sále. Čekejte aranžování jarních květin, stánky s tradičními i originálními výrobky, občerstvení, v odpoledních hodinách hudbu k poslechu. Děti mohou zkusit jednoduché velikonočně laděné vyrábění v dílničkách v sále, pohrát si v malé improvizované herně a od 11.00 a 16.00 hodin zhlédnout ochotnické představení pohádky Jak se Honza hádal s králem.

Akci pořádá Správa zámku spolu s RC Havránek a dalšími.

Veltruské slunce zazáří 10. července

Středa 30. 6. 2010 připravil(a) katia

Veltruské slunce 2010: plakát (pro celý plakát klikněte na sluníčko)V sobotu 10/7/10 od 11:00 do 17:00 se koná na nádvoří zámku Veltrusy první z akcí Veltruského kulturního léta 2010 pod názvem Veltruské slunce.

Na programu je sluníčková hra, dále atrakce pro děti – ať už pouťové jako trampolína a nafukovací skluzavka, anebo sportovní a dovednostní aktivity. Děti i dospělé čekají divadelní představení, vystoupení kapel The Bodytalks a Zlomzas a vystoupení „yoyerů“, kteří předvedou své kousky s jojem. Ćekejte také jarmareční stánky, prodej dětských hraček i knížek, výtvarné a řemeslné dílničky, ale i občerstvení včetně čajového degustačního stánku Huberta Hátleho a stánku s kávou.

Podrobnosti dále.

Podruhé se projdeme parkem

Pondělí 14. 6. 2010 připravil(a) katia

Laudonův pavilónPřijměte pozvání na 2. procházku veltruským parkem, která se koná v pondělí 21/6/2010 od 15:00. Sraz je u Laudonova pavilonu (nedaleko kempu) a Veltruským lesem pak dojdeme k budově zámku. Dospělí a větší děti si vyslechnou krátký výklad o pavilonu a jeho okolí, menší děti se mohou zabavit připravenými úkoly.

Nezapomeňte si svačinu a pití – povídání sice tentokrát bude stručnější, ale dětem v přírodě přesto vyhládne. Doporučujeme i dobré boty a pláštěnky, ačkoliv lijavec, který většinu dětí minule ošidil o poklad veverky Zrzečky a o medaili, rozhodně neočekáváme.

Připravte se na Podzim na zámku

Čtvrtek 10. 9. 2009 připravil(a) dolnipovltavi.cz

plakát Podzim na zámku VeltrusyCo mají společného Malá mořská víla s hasiči, středověká mučírna a květiny, vojenská technika a papíroví draci, strašidla v lese a hasiči? Než popustíte uzdu fantazii, prozradíme vám, že to vše a ještě něco navíc si užijete v sobotu 19/9/09 na nádvoří veltruského zámku a v jeho okolí. Akce se koná v rámci Dnů evropského dědictví a pestrý program vám nabídne od samotného rána do večera.

O deváté ranní bude otevřen jarmark s ukázkami tradičních řemesel a pořadatelé se pak zaměřili zvláště na bohatou nabídku zahradnických a květinářských produktů. Pro milovníky techniky tu budou vystavena historická vozidla, motocykly, svou techniku předvedou také dobrovolní hasiči z Kralup, Policie ČR i záchranná služba.

Více informací najdete v článku na webu Dolní Povltaví.

Nahlédněme do parků v okolí anglického Yorku

Čtvrtek 13. 11. 2008 připravil(a) info

The Temple Of The Four Winds (Castle Howard)V okolí Yorku hledali začátkem října 2008 účastníci zájezdu po anglických hradech a zámcích (viz pozvánku) inspiraci pro možný rozvoj mikroregionu VeltrusDominio. Cestu organizovalo právě dobrovolné sdružení obcí VeltrusDominio spolu s městem Veltrusy. Na setkání v budově kulturního domu (Havránka – Palackého 117), kam zveme nejen účastníky anglického putování, budeme promítat fotografie z této cesty. Uskuteční se v neděli 16/11/08 od 15:00 hod.

Toto pozvání bylo publikováno na webu Dolní Povltaví.