Maškarní karneval už v sobotu 13. února

Úterý 9. 2. 2016 připravil(a) katia

U příležitosti masopustních oslav ve Veltrusích vás zveme také na odpolední dětský maškarní karneval, který se koná v sobotu 13. 2. 2016 od 15:00 v sokolovně. V letošním roce je karneval bez tématu, takže vy i vaše ratolesti můžete dorazit v jakémkoliv kostýmu či masce. Můžete očekávat dovádění na parketu, soutěže, úkoly na stanovištích a hry. Prosíme […]

Přijďte s námi naplánovat podobu nového parčíku!

Úterý 19. 1. 2016 připravil(a) katia

Rodinné centrum Havránek zve všechny obyvatele Veltrus na První plánovací setkání k projektu Parčík – veltruské Místo, kde žijeme. Setkání se bude konat v pondělí 25. 1. 2016 od 18:00 v hasičském domě ve Veltrusích. Na tomto setkání budete mít prostor k vyjádření svých názorů, nápadů a tipů, jak by se mohl prostor upravit a k jakému […]

Přihlášky na školní rok 2014 – 2015

Neděle 24. 8. 2014 připravil(a) katia

Nová sezona v Havránku začíná 15. září – od 24. srpna se můžete hlásit do jednotlivých kurzů. Věnujte prosím pozornost pravidlům, některá se mírně změnila. Pravidla pro přihlašování: – Přednost mají dříve přihlášení. – Přihlašujte se prosím pomocí webového formuláře. Jen v případě, že nemáte přístup k internetu, ozvěte se konkrétní lektorce telefonicky. – První, […]

Bude muset Havránek hnízdit jinde?

Pondělí 20. 6. 2011 připravil(a) katia

Bude muset Havránek opustit své hnízdo?Po pěti letech fungování RC Havránek a pěti sezonách v budově kulturního domu na adrese Palackého 117 je možná existence našeho centra v těchto prostorách ohrožena.

Neziskovému občanskému sdružení RC Havránek vypršela smlouva a bylo vypsáno nové výběrové řízení na pronájem. Na městský úřad dorazily dvě nabídky: jeden gastroprovoz a – ovšem – RC Havránek.

Kritéria hodnocení nabídek jsou následující:
-ekonomické podmínky – výše nájmu – 50 procent
– popis činnosti, přínosy veřejnosti – 40 procent
– uvažovaná investice k trvalému zhodnocení prostor – 10 procent

Posuďte sami, zda má nezisková organizace šanci v tomto klání obstát. Nechme se tedy překvapit, jak se 27/6/11 na veřejném zasedání rozhodnou naši zastupitelé. A pokud chcete Havránka podpořit, přijďte na zasedání (mělo by začínat v 18:00 hod.) vyjádřit svůj názor anebo podepište petici za setrvání Havránka v prostorách Palackého 117.

Předem děkujeme.

Corvus se vrací a stěhuje: bude přímo u zámku!

Pátek 27. 8. 2010 připravil(a) dolnipovltavi.cz

logo BasilardUž tradičně patří poslední prázdninová sobota, tentokrát 28/8/10 akci nazvané Veltruský Corvus. Ten se tentokrát nebude odehrávat na místě předchozích sedmi ročníků – tedy v areálu letního kina – ale obsadí louku hned vedle zámku Veltrusy.

Po roční přestávce (loni stejný název použilo město Veltrusy pro svou akci) tak šermíři Skupiny historického a scénického šermu (SHSŠ) Basilard a SHSŠ Rytíři Fortuny z Kralup nad Vltavou opět organizují akci, která patří mezi příznivci historického šermu k těm nejlépe hodnoceným. Fotky z loňska najdete v tomto článku.

Kromě bohatého programu od 11 do 20 hod. nebudou chybět ani četné dobové stánky a program pro děti připravený Rodinným centrem Havránek.

Vstupné pro dospělé činí 100 Kč, pro děti přesahující výšku meče pak 50 Kč.

Podrobnější program najdete v článku na webu Dolní Povltaví.

Veltruské slunce zazáří 10. července

Středa 30. 6. 2010 připravil(a) katia

Veltruské slunce 2010: plakát (pro celý plakát klikněte na sluníčko)V sobotu 10/7/10 od 11:00 do 17:00 se koná na nádvoří zámku Veltrusy první z akcí Veltruského kulturního léta 2010 pod názvem Veltruské slunce.

Na programu je sluníčková hra, dále atrakce pro děti – ať už pouťové jako trampolína a nafukovací skluzavka, anebo sportovní a dovednostní aktivity. Děti i dospělé čekají divadelní představení, vystoupení kapel The Bodytalks a Zlomzas a vystoupení „yoyerů“, kteří předvedou své kousky s jojem. Ćekejte také jarmareční stánky, prodej dětských hraček i knížek, výtvarné a řemeslné dílničky, ale i občerstvení včetně čajového degustačního stánku Huberta Hátleho a stánku s kávou.

Podrobnosti dále.

Účastí na Bezva dni pomůžete Makulce

Středa 2. 6. 2010 připravil(a) katia

O Makulce, bezva holčičce, která bydlí docela nedaleko Veltrus, už jsme u nás mluvili i psali. O její zákeřné nemoci se dovíte víc na jejích stránkách.

Markétce můžete ale pomoci už tím, že se přijdete pobavit na Bezva den 19/6/10 odpoledne, který v letním kině Veltrusy každoročně pořádá veltruská škola. Výtěžek totiž letos poputuje právě na konto této malé slečny, která je přes všechny potíže veselá a optimistická.