Pozvánka do (ne)amerického Washingtonu

Čtvrtek 16. 5. 2013 připravil(a) katia

washington3Ve středu 29/5/13 od 19:30 se v klubovně ASPV Veltrusy koná cestovatelské povídání s promítáním. Využíváme tak mezery v cestovatelských pořadech, které s velkým úspěchem poslední dobou pořádá kulturní výbor Veltrus.

Washington D.C. – (Ne)americké hlavní město vám přiblíží náš stálý vypravěč David Šťáva. Povídání a čerstvé i starší fotky věnované hlavnímu městu USA ještě doplní malým přídavkem o Kennedyho vesmírném centru.

Pěšky nebo (za) vozem po Střední Asii

Neděle 6. 2. 2011 připravil(a) katia

o Střední Asii budou povídat Kvaltinovi (vpředu)Po lednovém putování po Severní Číně se tentokrát v našem nekonečném cestovatelského cyklu vydáme do Střední Asie. Bude to v sobotu 26/2/11 od 16:00 (pozor, výjimečně o hodinu později než obvykle!) a téměř po dvou letech (tenkrát to byla Indie) znovu s Denisou i Pepou Kvaltínovými.

Ze zemí Střední Asie je u nás nejvíc známý Afghánistán, ale třeba u Kyrgyzstánu a Uzbekistánu jen matně vzpomínáme, že jde o bývalé sovětské republiky kdesi daleko na východě. Přijďte se o jejich přírodě, památkách a obyvatelích dovědět víc na přednášku s promítáním přímo od nadšených cestovatelů, kteří tu před pár lety zažili několik zajímavých i krušných týdnů – jak jinak než na vlastní pěst.

Vstupné 50 Kč/rodina, malé občerstvení zdarma.

Cestovatelské promítání: Putování severní Čínou

Úterý 18. 1. 2011 připravil(a) katia

o Číně bude povídat Regina ČelišováPřijměte pozvání na sobotu 22/1/11 od 15:00 do RC Havránek. Koná se další z cyklu cestovatelských přednášek s promítáním, tentokrát v podání Reginy Čelišové, která při práci ve finančním sektoru a ve volném čase procestovala už hezkou řádku zemí.

Co víme a nevíme o havranech

Úterý 5. 1. 2010 připravil(a) info

havran z Havránkova logaHavran je symbolem Veltrus, ale co o něm víme? A rozeznáme ho od vrány či krkavce? Jestli si nejste jistí, či si jen chcete své znalosti rozšířit, přijďte v úterý 12/1/10 v 18:00 do RC Havránek, kde bude přednáška s promítáním právě na téma krkavcovitých s důrazem na havrany. Hovořit o nich bude ornitolog Jaroslav Škopek, člen České společnosti ornitologické i sdružení Ornita, které pořádá velezajímavé projekty zaměřené na ptactvo. Vstupné 30 Kč/rodina.

A pokud se chcete dopředu trošku připravit, můžete se podívat na havrany na Wikipedii nebo si třeba přečíst článek o havranech, který se objevil v týdeníku Respekt v listopadu 2008 a kde je zmínka i o Veltrusích.

Čeká nás povídání o Rusku

Sobota 5. 1. 2008 připravil(a) katia

pohlednice z Ruska…a to v sobotu 12/1/08 od 15:00 v prostorách Havránka. Rusko je pro cestovatelskou přednášku téma tak široké, že ho za jediné odpoledne stačíme patrně jen nakousnout. Přednášejícím bude – nikdo jiný než David Šťáva z brněnské centrály společnosti ABB, který u nás loni na podzim tak zasvěceně mluvil o arabských emirátech. A „nakusování“, tedy spíše „zákusek“ nebude jen obrazný, ale také tentokrát rovněž skutečný.

Arabský večer – i pro gurmány

Čtvrtek 3. 5. 2007 připravil(a) katia

Dubajský hotel Burj Al ArabHavránek má to štěstí, že zlákal k cestě do Prahy na jeden květnový podvečer 15/5/07 (út) v 17:00 Davida Šťávu. Ptáte se proč a nač? Za posledních pět let procestoval Ing. David Šťáva ve službách brněnské ABB patnáct zemí a Spojené arabské emiráty patří k těm, které navštěvoval nejčastěji. Země mu dokonce učaroval natolik, že se tu rozhodl se svou polovičkou strávit i svatební cestu. Na svých poutích naštěstí nikdy nezapomněl na fotoaparát.