Podpora rodin v RC Havránek 2016

Čtvrtek 7. 4. 2016 připravil(a) katia

Rodinné centrum Havránek získalo dotaci z MPSV pro projekt Podpora rodin v RC Havránek 2016. Máte proto možnost využít individuální konzultace s psycholožkami, se kterými rodinné centrum spolupracuje. Obracet se na ně můžete s většími i běžnými problémy, kterým se svými dětmi či dospívajícími čelíte. Konzultace probíhají samozřejmě diskrétně, v době, kterou si sami dohodnete. V případě […]

Pozvánka do (ne)amerického Washingtonu

Čtvrtek 16. 5. 2013 připravil(a) katia

washington3Ve středu 29/5/13 od 19:30 se v klubovně ASPV Veltrusy koná cestovatelské povídání s promítáním. Využíváme tak mezery v cestovatelských pořadech, které s velkým úspěchem poslední dobou pořádá kulturní výbor Veltrus.

Washington D.C. – (Ne)americké hlavní město vám přiblíží náš stálý vypravěč David Šťáva. Povídání a čerstvé i starší fotky věnované hlavnímu městu USA ještě doplní malým přídavkem o Kennedyho vesmírném centru.

Naučte se fotit

Pátek 9. 4. 2010 připravil(a) katia

David ŠťávaKdo pravidelně navštěvuje cestovatelská setkání v Havránku, určitě už poznal našeho stálého vypravěče Davida Šťávu. Tentokrát se s ním nevypravíme do žádné konkrétní země, ale pro změnu nás David seznámí se svými poznatky o fotografování.

Ve středu 14/4/10 od 19:00 se tedy můžete těšit na povídání doplněné promítání fotek – o tom, na co je důležité myslet, než zmáčknete spoušť. Přednáška je určena pro všechny, které baví fotografovat, možná mají i talent a rádi by se dověděli, jak to zařídit, aby jejich fotky vypadaly profesionálně. Právě taková byla Davidova motivace, když se před pár lety do studia fotografie ponořil. O svoje poznatky se s Vámi z Brna přijede podělit. Vstupné na přednášku je obvyklé – 30 Kč za rodinu, káva nebo čaj zdarma.

Co víme a nevíme o havranech

Úterý 5. 1. 2010 připravil(a) info

havran z Havránkova logaHavran je symbolem Veltrus, ale co o něm víme? A rozeznáme ho od vrány či krkavce? Jestli si nejste jistí, či si jen chcete své znalosti rozšířit, přijďte v úterý 12/1/10 v 18:00 do RC Havránek, kde bude přednáška s promítáním právě na téma krkavcovitých s důrazem na havrany. Hovořit o nich bude ornitolog Jaroslav Škopek, člen České společnosti ornitologické i sdružení Ornita, které pořádá velezajímavé projekty zaměřené na ptactvo. Vstupné 30 Kč/rodina.

A pokud se chcete dopředu trošku připravit, můžete se podívat na havrany na Wikipedii nebo si třeba přečíst článek o havranech, který se objevil v týdeníku Respekt v listopadu 2008 a kde je zmínka i o Veltrusích.