Podzimní bazárek v Havránku

Úterý 11. 10. 2016 připravil(a) katia

Citelně se ochladilo, a tak vám možná přijde vhod další Havránkův Podzimní bazárek. Bude se konat v sobotu 15. 10. 2016 od 9:30 do 15:30 ve veltruské sokolovně (Palackého 450, vchod z ulice Tyršova kolem tenisových kurtů). Přijďte opět výhodně nakoupit vybavení pro sebe i své děti na letošní podzim a zimu. K prodeji budou kromě oblečení (dětské a dámské […]

Podpora rodin v RC Havránek 2016

Čtvrtek 7. 4. 2016 připravil(a) katia

Rodinné centrum Havránek získalo dotaci z MPSV pro projekt Podpora rodin v RC Havránek 2016. Máte proto možnost využít individuální konzultace s psycholožkami, se kterými rodinné centrum spolupracuje. Obracet se na ně můžete s většími i běžnými problémy, kterým se svými dětmi či dospívajícími čelíte. Konzultace probíhají samozřejmě diskrétně, v době, kterou si sami dohodnete. V případě […]

Na Žabinec letos v zeleném, a hlavně na kole!

Úterý 2. 6. 2015 připravil(a) katia

_120617-Zabinec-foto-maleV sobotu 13. června 2015 v 10 hodin odstartuje před Obecním úřadem Všestudy další ročník cyklozávodu pro všechny, už od osmdesátých let 20. století zvaného Žabincový prolog. Usilovat o kýbl žabince a další ceny může kdokoliv, kdo dorazí se strojem vlastní silou poháněným (kolo, koloběžka, odrážedlo, jakýkoliv jiný bezmotorový vůz).

Nejmladší kategorie urazí jen 50 metrů, většina dětských kategorií pak 500 metrů a dospělí 5 kilometrů v okolí obce. Kostýmy patří k věci, neváhejte se jaksepatří vystrojit, ideálně v zelené, žabincové barvě. Spolu s Havránkem se na vás těší SK Viktoria Všestudy a TJ Sokol Veltrusy.

 

Hlásit se můžete předem zde anebo od 9:30 na místě závodu.

Článek, fotky, video, výsledky z loňského ročníku najdete tady

Odkaz na autentické černobílé fotky z „prehistorie“ Žabincového prologu tady

Tento ročník závodu podporují:

CD logo

 

Era

Co víme a nevíme o havranech

Úterý 5. 1. 2010 připravil(a) info

havran z Havránkova logaHavran je symbolem Veltrus, ale co o něm víme? A rozeznáme ho od vrány či krkavce? Jestli si nejste jistí, či si jen chcete své znalosti rozšířit, přijďte v úterý 12/1/10 v 18:00 do RC Havránek, kde bude přednáška s promítáním právě na téma krkavcovitých s důrazem na havrany. Hovořit o nich bude ornitolog Jaroslav Škopek, člen České společnosti ornitologické i sdružení Ornita, které pořádá velezajímavé projekty zaměřené na ptactvo. Vstupné 30 Kč/rodina.

A pokud se chcete dopředu trošku připravit, můžete se podívat na havrany na Wikipedii nebo si třeba přečíst článek o havranech, který se objevil v týdeníku Respekt v listopadu 2008 a kde je zmínka i o Veltrusích.

Anglické vystoupení na vernisáži v Mělníce

Čtvrtek 22. 10. 2009 připravil(a) katia

budova Regionálního muzea MělníkV úterý 27/10/09 v 15:00 bude v mělnickém muzeu otevřena Putovní výstava fotografií „Jak se žije v mateřských centrech Středočeského kraje, aneb MC jako služba rodině“. Děti z Havránka tu vystoupí s ukázkou své hodiny angličtiny. Budě to jejich premiéra a moc se na ni těší!

Výstava se koná pod záštitou radní Středočeského kraje pro sociální oblast Mgr. Zuzany Jenstchke Stöcklové a s přispěním fondu hejtmana MUDr. Davida Ratha. Mělnické akce se bude účastnit také prezidentka Sítě Mateřských center Rut Kolínská a další osobnosti.

Vernisáž připravují RC Kašpárek Mělník, RC Havránek Veltrusy a RC Neználek Kralupy, vystoupí děti z MŠ Zvoneček a RC Havránek, malí návštěvníci se mohou těšit na výtvarnou dílnu a představení divadélka Romaneto „Vodnická pohádka“, všichni na zábavný kvíz s losováním o ceny, v kterém prokáží schopnost pozorně si prohlédnout vystavené fotografie. Výstava na Mělníku zůstane do 20/11/09, poté poputuje do okresu Kladno.

Připravte se na Podzim na zámku

Čtvrtek 10. 9. 2009 připravil(a) dolnipovltavi.cz

plakát Podzim na zámku VeltrusyCo mají společného Malá mořská víla s hasiči, středověká mučírna a květiny, vojenská technika a papíroví draci, strašidla v lese a hasiči? Než popustíte uzdu fantazii, prozradíme vám, že to vše a ještě něco navíc si užijete v sobotu 19/9/09 na nádvoří veltruského zámku a v jeho okolí. Akce se koná v rámci Dnů evropského dědictví a pestrý program vám nabídne od samotného rána do večera.

O deváté ranní bude otevřen jarmark s ukázkami tradičních řemesel a pořadatelé se pak zaměřili zvláště na bohatou nabídku zahradnických a květinářských produktů. Pro milovníky techniky tu budou vystavena historická vozidla, motocykly, svou techniku předvedou také dobrovolní hasiči z Kralup, Policie ČR i záchranná služba.

Více informací najdete v článku na webu Dolní Povltaví.