Podél Labe na kolech

Středa 22. 5. 2013 připravil(a) katia

ludek-stastny2V sobotu 25/5/13 se vydáme po nové trase na cyklovýlet z Mělníka k Račickému kanálu. Autorem nápadu a itineráře je Luděk Šťastný, kterého znáte jako dvorního kameramana cyklovýletů. Start cyklovýletu je v 10 hodin netradičně pod starým mostem na Mělníku (kousek od soutoku, gps – 50°21’5.736″N, 14°28’0.853″E). Cesta ke kanálu je 17 km dlouhá, nazpět pojedeme podle dohody buď stejnou cestou, anebo po druhém labském břehu přes Bechlín.

25/5/13 v 8.32: Bohužel kvůli setrvalému dešti cyklovýlet rušíme.

Putovní výstava mateřských center zahájena

Čtvrtek 29. 10. 2009 připravil(a) katia

Krajské koordinátorky Sítě MC Jiřina Chlebovská a Jindra Pačesová to celé organizovalyV předvečer státního svátku, přesněji v úterý 27/10/09 v 15 hodin, se mělnické muzeum zaplnilo k prasknutí dětmi, rodiči i dalšími váženými hosty. Pozvání přijali také radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Středočeského kraje PaedDr. Milan Němec, starosta Mělníka Mgr. Miroslav Neumann, krajská zastupitelka Dagmar Nohýnková i prezidentka Sítě mateřských center Mgr. Rut Kolínská.

Dále v článku najdete odkaz na fotogalerii.

Anglické vystoupení na vernisáži v Mělníce

Čtvrtek 22. 10. 2009 připravil(a) katia

budova Regionálního muzea MělníkV úterý 27/10/09 v 15:00 bude v mělnickém muzeu otevřena Putovní výstava fotografií „Jak se žije v mateřských centrech Středočeského kraje, aneb MC jako služba rodině“. Děti z Havránka tu vystoupí s ukázkou své hodiny angličtiny. Budě to jejich premiéra a moc se na ni těší!

Výstava se koná pod záštitou radní Středočeského kraje pro sociální oblast Mgr. Zuzany Jenstchke Stöcklové a s přispěním fondu hejtmana MUDr. Davida Ratha. Mělnické akce se bude účastnit také prezidentka Sítě Mateřských center Rut Kolínská a další osobnosti.

Vernisáž připravují RC Kašpárek Mělník, RC Havránek Veltrusy a RC Neználek Kralupy, vystoupí děti z MŠ Zvoneček a RC Havránek, malí návštěvníci se mohou těšit na výtvarnou dílnu a představení divadélka Romaneto „Vodnická pohádka“, všichni na zábavný kvíz s losováním o ceny, v kterém prokáží schopnost pozorně si prohlédnout vystavené fotografie. Výstava na Mělníku zůstane do 20/11/09, poté poputuje do okresu Kladno.

Na Mělník podle vody

Čtvrtek 3. 9. 2009 připravil(a) katia

AKTUALIZACE 5/9/09 v 8:30: déšť, vítr a nízké teploty jsou proti, cyklovýlet proto rušíme

fotografie z cyklovýletu na Mělníkputujeme na kolách už v sobotu 5/9/09. Trať je velmi nenáročná a nevylučujeme možnost si ji zpestřit ještě malou odbočkou blízko cíle. Startujeme opět od brány veltruského zámku, a to v 10:00, všichni buďte prosím vybaveni přilbami, pitím, malou svačinou (hlavně pro děti) a pro jistotu pláštěnkami. Jediné, co nás může odradit, je vytrvalý déšť.