Odpoledne pro hračičky bez rozdílu věku se vydařilo

Čtvrtek 19. 2. 2015 připravil(a) katia

V sobotu 14/ 2/15 odpoledne ovládla veltruskou sokolovnu autíčka na dálkové ovládání. Odpoledne pro hračičky se zúčastnilo více než 30 rodin s malými závodníky, kteří si vyzkoušeli slalom mezi kužely, rychlostní závody či přejezd a skok přes můstek. Po krátkém rozježdění ukázali své umění pánové ze spolku leteckých modelářů z Kralup a jejich výkon sklidil […]

Havránkovu cyklosezónu 2011 ukončil Žabinec

Neděle 11. 9. 2011 připravil(a) info

ilustrace k Havránkově cyklosezóně (tato z roku 2010)Žabincový prolog byl navzdory svému názvu poslední akcí Havránkovy cyklosezóny. A akcí úspěšnou, což dosvědčí jak fotografie, tak zejména video. Ostatně odkaz na obé a také na repotáž Mělnického deníku a výsledky najdete v článku na webu Všestud.

A jaká byla letošní Havránkova cyklosezóna? Opět bohatá a opět do ní neblaze zasáhlo i počasí, když jsme jeden cyklovýlet zrušili. I tak se ale sezóna vyvedla. Za posledních šest let už jsme absolvovali 23 cyklovýletů (ty kvůli nepřízni počasí zrušené nepočítáme) a k nim ještě tři ročníky Žabincového prologu (jako jedni z organizátorů). Sledovali jsme, jak nám dětští účastníci vyrůstají z cyklovozíků na tyč a jak už sami zvládnou i poměrně dlouhé výlety po vlastní ose. Dále v článku najdete přehled dosavadních cyklovýletů a odkazy na videa a fotky z nich. A v příští roce se opět těšíme na kole na shledanou.

Dále v článku najdete odkaz na videa a fotografie.

Naučte se fotit

Pátek 9. 4. 2010 připravil(a) katia

David ŠťávaKdo pravidelně navštěvuje cestovatelská setkání v Havránku, určitě už poznal našeho stálého vypravěče Davida Šťávu. Tentokrát se s ním nevypravíme do žádné konkrétní země, ale pro změnu nás David seznámí se svými poznatky o fotografování.

Ve středu 14/4/10 od 19:00 se tedy můžete těšit na povídání doplněné promítání fotek – o tom, na co je důležité myslet, než zmáčknete spoušť. Přednáška je určena pro všechny, které baví fotografovat, možná mají i talent a rádi by se dověděli, jak to zařídit, aby jejich fotky vypadaly profesionálně. Právě taková byla Davidova motivace, když se před pár lety do studia fotografie ponořil. O svoje poznatky se s Vámi z Brna přijede podělit. Vstupné na přednášku je obvyklé – 30 Kč za rodinu, káva nebo čaj zdarma.

Putovní výstava mateřských center zahájena

Čtvrtek 29. 10. 2009 připravil(a) katia

Krajské koordinátorky Sítě MC Jiřina Chlebovská a Jindra Pačesová to celé organizovalyV předvečer státního svátku, přesněji v úterý 27/10/09 v 15 hodin, se mělnické muzeum zaplnilo k prasknutí dětmi, rodiči i dalšími váženými hosty. Pozvání přijali také radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Středočeského kraje PaedDr. Milan Němec, starosta Mělníka Mgr. Miroslav Neumann, krajská zastupitelka Dagmar Nohýnková i prezidentka Sítě mateřských center Mgr. Rut Kolínská.

Dále v článku najdete odkaz na fotogalerii.

Vydejte se s námi v sobotu do Indie

Čtvrtek 12. 3. 2009 připravil(a) info

mapa IndieIndie je mimořádně velká (sedmá největší) a lidnatá (s více než miliardou obyvatel druhá nejlidnatější) země.

Jak to vypadá v její severní části, kterou uzavírají Himaláje, nám budou v sobotu 14/3/09 od 15:00 v RC Havránek povídat Denisa a Pepa Kvaltinovi. Ti v této oblasti strávili pět týdnů – dílem v horách, dílem po památkách. Své vyprávění doprovodí promítáním fotografií. Vstupné 30 Kč/rodina, stylové občerstvení + indický čaj zdarma.

Na karnevalu se děti nebály ani čertů

Úterý 24. 2. 2009 připravil(a) katia

Na maškarní dorazil i jeden indiánO Veltruském masopustu v sobotu 21/2/09 bylo v celém městě – a hlavně u fotbalového hřiště – živo, ačkoliv se počasí tvářilo ráno víc než dost nevlídně. Některé naše děti musely masopust prožívat na dálku z postýlek, a proto jsme ani my, jejich hlídači, nemohli veltruským dospělým maškarám letos osobně předat nadílku v podobě koblih. O to víc jich zbylo na odpolední dětský maškarní bál, který jsme v Havránkovi uspořádali už potřetí.

Dále v článku najdete odkaz na fotografie.

Tmu zahnaly ohně v rukou žonglérů i šermířů

Čtvrtek 20. 11. 2008 připravil(a) katia

lampionNa svátek svatého Martina letos RC Havránek spolu s kulturním výborem Veltrus uspořádal už druhý lampionový průvod (na který jsme dopředu všechny zvali). Vsadili jsme na jistotu a téměř úplně zopakovali loňský program, jehož velení se ujala Jana.

Dále v článku najdete odkaz na vybrané fotografie z lampionového průvodu městem.