Jaro na zámku s divadlem

Pátek 11. 4. 2014 připravil(a) info

V sobotu 12/4/14 se na zámku Veltrusy koná třetí ročník (pozvánka na minulý)  akce Jaro na zámku. Pro návštěvníky je  připraven jarmark, občerstvení, dílničky pro děti a divadlo. Dílničky a divadlo budou připravené v Rudolfově sále a přilehlých prostorech, do vnitřních prostor se bude vybírat vstupné ve výši 20,- Kč. Ochotnické představení pohádky Pekelná služba […]

Jaro přivítáme na zámku

Pondělí 11. 3. 2013 připravil(a) katia

vazba-vejceTato pozvánka je určena všem, kdo se nemůžou dočkat teplých dní. Na veltruský zámek jaro dorazí v sobotu 23. března. Od 10.00 do 17.00 hodin bude probíhat program na nádvoří a v Rudolfově sále. Čekejte aranžování jarních květin, stánky s tradičními i originálními výrobky, občerstvení, v odpoledních hodinách hudbu k poslechu. Děti mohou zkusit jednoduché velikonočně laděné vyrábění v dílničkách v sále, pohrát si v malé improvizované herně a od 11.00 a 16.00 hodin zhlédnout ochotnické představení pohádky Jak se Honza hádal s králem.

Akci pořádá Správa zámku spolu s RC Havránek a dalšími.

Přivítejte podzim 10/9/11 v zámeckém zahradnictví

Čtvrtek 8. 9. 2011 připravil(a) dolnipovltavi.cz

ilustrační foto: aranže z Podzimu na zámku 2010V sobotu 10/9/11 se bude v zámeckém zahradnictví Veltrusy konat už tradiční (třetí ročník) akce Podzim na zámku s jarmarečními stánky a bohatým programem (fotografie z loňska a předloňska). Aktivity pro děti zajistí taktéž tradičně Rodinné centrum Havránek.

Už v 10:00 je pro děti připravena pohádka Liduščina divadla Jak červík Jiřík zachránil světlušce světýlko. Během dne návštěvníky čekají koncerty vážné hudby, uskupení Martina Trchová Trio, exhibiční turnaj ve sportovním šermu (Bohemians Praha a Basilard Kralupy), Rytíři Fortuny a od 15:00 Hynkovo hravé divadlo. Vstupné činí 60 korun, snížené 40, rodinné 160 korun.

Více informací na webu Dolní Povltaví.

Veltruský zámek obsadí v sobotu 27/8/11 rytíři

Pondělí 22. 8. 2011 připravil(a) dolnipovltavi.cz

souboj rytířů v rámci turnaje na Veltruském Corvu 2010Už poosmé se v sobotu 27/8/11 uskuteční Veltruský Corvus, který loni do zámeckého parku Veltrusy přilákal více než sto šermířů, husitů a rytířů a také zhruba tisícovku návštěvníků. Ty neláká pouze hlavní bitva, ale i bohatý doprovodný program včetně divadelních představení, dobových stánků, hudebních vystoupení a programu pro děti, připraveném Rodinným centrem Havránek. Stejně jako loni i letos se akce koná na louce v blízkosti zámku (prvních šest ročníků probíhalo v areálu letního kina). Akci pořádá státní zámek Veltrusy, SHSŠ Basilard a Rytíři Fortuny.

Vstupné pro dospělé činí 100 Kč, pro děti přesahující výšku meče pak 50 Kč (menší děti mají vstup zdarma).

Více informací a podrobnější program najdete na webu Dolní Povltaví.

V sobotu zaplnili hřiště námořníci

Pondělí 27. 4. 2009 připravil(a) katia

jeden z dortů připravených na otevření hřištěSobotu 25/4/09 jsme oslavili v námořnickém. Dětí i dospělých v pruhovaných tričkách, šátcích nebo kloboucích přišlo už před třetí hodinou odpolední habaděj a někteří tu zůstali až do „zavíračky“. Jak vidíte na fotkách, slunce nezklamalo. Opékalo nás vydatně a nezdá se, že by to dětem nějak zvlášť vadilo. Užily si všechny atrakce, i když… houpačka – hnízdo a trampolína vedly.

Dále v článku najdete odkaz na fotografie.
AKTUALIZACE (12/5/09): na konci textu je nové video

Otevřete s námi Tajuplný ostrov (nové dětské hřiště)!

Pátek 17. 4. 2009 připravil(a) katia

plakát: otevření dětského hřiště Tajuplný ostrov VeltrusyAčkoliv úpravy na zahradě za Havránkem (resp. budovou kulturního domu) nejsou ještě úplně dokončeny, skoro vše už na svém místě je, a tak nechceme otevření dětského hřiště pro nejmenší a odpočinkové zóny dále oddalovat. Také slunce dalo najevo, že děti mají nejvyšší čas vyrazit s lopatičkami a odolávat jejich útokům na vrata je čím dál těžší. A tak přijďte v sobotu 25/4/09 od 15:00 s námi vyplout na Tajuplný ostrov, prohlédnout si nové prvky a malby zblízka a všechno pořádně otestovat!

Maškary míří do Havránka na karneval i za divadlem

Pátek 13. 2. 2009 připravil(a) katia

loutky Divadla z půdyVeltrusy už loni obnovily tradici masopustních oslav: celá řada spolků se s městem podílí na masopustním programu, který tentokrát připadá na sobotu 21/2/09. Můžete se těšit na průvod, ukázku staročeské zabíjačky, sportovní a jiné soutěže pro děti, hodnocení masek i vystoupení dětí. Do Havránka pak můžete přijít s dětmi od 15:00 hodin na maškarní bál s pohádkou.