Pozvánka do (ne)amerického Washingtonu

Čtvrtek 16. 5. 2013 připravil(a) katia

washington3Ve středu 29/5/13 od 19:30 se v klubovně ASPV Veltrusy koná cestovatelské povídání s promítáním. Využíváme tak mezery v cestovatelských pořadech, které s velkým úspěchem poslední dobou pořádá kulturní výbor Veltrus.

Washington D.C. – (Ne)americké hlavní město vám přiblíží náš stálý vypravěč David Šťáva. Povídání a čerstvé i starší fotky věnované hlavnímu městu USA ještě doplní malým přídavkem o Kennedyho vesmírném centru.

Naučte se fotit

Pátek 9. 4. 2010 připravil(a) katia

David ŠťávaKdo pravidelně navštěvuje cestovatelská setkání v Havránku, určitě už poznal našeho stálého vypravěče Davida Šťávu. Tentokrát se s ním nevypravíme do žádné konkrétní země, ale pro změnu nás David seznámí se svými poznatky o fotografování.

Ve středu 14/4/10 od 19:00 se tedy můžete těšit na povídání doplněné promítání fotek – o tom, na co je důležité myslet, než zmáčknete spoušť. Přednáška je určena pro všechny, které baví fotografovat, možná mají i talent a rádi by se dověděli, jak to zařídit, aby jejich fotky vypadaly profesionálně. Právě taková byla Davidova motivace, když se před pár lety do studia fotografie ponořil. O svoje poznatky se s Vámi z Brna přijede podělit. Vstupné na přednášku je obvyklé – 30 Kč za rodinu, káva nebo čaj zdarma.

Kdo propásl italské povídání…

Úterý 10. 2. 2009 připravil(a) katia

David Šťáva… přišel opravdu o hodně. Na našeho spolupracovníka Ing. Davida Šťávu, který do Veltrus vážil cestu na cestovatelské povídání už potřetí, se můžete spolehnout. Poprvé vyprávěl o Spojených arabských emirátech, kde strávil pracovně mnoho času, podruhé nás zavedl do Ruska, další ze svých pracovních štací. Napotřetí vybral k vyprávění Itálii, kam zalétá pracovně i soukromě, a my jsme si tak vychutnali krásy Toskánska slovem i obrazem.

Čeká nás povídání o Rusku

Sobota 5. 1. 2008 připravil(a) katia

pohlednice z Ruska…a to v sobotu 12/1/08 od 15:00 v prostorách Havránka. Rusko je pro cestovatelskou přednášku téma tak široké, že ho za jediné odpoledne stačíme patrně jen nakousnout. Přednášejícím bude – nikdo jiný než David Šťáva z brněnské centrály společnosti ABB, který u nás loni na podzim tak zasvěceně mluvil o arabských emirátech. A „nakusování“, tedy spíše „zákusek“ nebude jen obrazný, ale také tentokrát rovněž skutečný.

Arabský večer – i pro gurmány

Čtvrtek 3. 5. 2007 připravil(a) katia

Dubajský hotel Burj Al ArabHavránek má to štěstí, že zlákal k cestě do Prahy na jeden květnový podvečer 15/5/07 (út) v 17:00 Davida Šťávu. Ptáte se proč a nač? Za posledních pět let procestoval Ing. David Šťáva ve službách brněnské ABB patnáct zemí a Spojené arabské emiráty patří k těm, které navštěvoval nejčastěji. Země mu dokonce učaroval natolik, že se tu rozhodl se svou polovičkou strávit i svatební cestu. Na svých poutích naštěstí nikdy nezapomněl na fotoaparát.