Podél Labe na kolech

Středa 22. 5. 2013 připravil(a) katia

ludek-stastny2V sobotu 25/5/13 se vydáme po nové trase na cyklovýlet z Mělníka k Račickému kanálu. Autorem nápadu a itineráře je Luděk Šťastný, kterého znáte jako dvorního kameramana cyklovýletů. Start cyklovýletu je v 10 hodin netradičně pod starým mostem na Mělníku (kousek od soutoku, gps – 50°21’5.736″N, 14°28’0.853″E). Cesta ke kanálu je 17 km dlouhá, nazpět pojedeme podle dohody buď stejnou cestou, anebo po druhém labském břehu přes Bechlín.

25/5/13 v 8.32: Bohužel kvůli setrvalému dešti cyklovýlet rušíme.

Po třech letech jsme se projeli podél Vltavy

Úterý 15. 5. 2012 připravil(a) katia

Jak jste si možná všimli, loňský a předloňský květnový cyklovýlet podél Vltavy se nekonal kvůli nepřízni počasí. Letos, po přesunutí na neděli (protože v sobotu déšť cyklovýletu opravdu nepřál) 13/5/2012, bylo konečně možné cestu absolvovat. Většinu trasy s námi absolvovalo celkem sedm rodin cyklistů. Tak velká účast nás při teplotách mezi nepřekračujících nějakých 12-13 stupňů rozhodně potěšila.

Tempo tentokrát udávaly samy starší děti. Nutno podotknout, že naštěstí neznaly samy přesně trasu, a tak musely občas zastavit a počkat na nás. Trochu se bojíme, že nás brzy děti nechají daleko vzadu 🙂 Kdo s čím zachází…

Dále v článku najdete video a odkaz na fotografie!

Cyklovýlet Podél Vltavy se přesouvá na neděli

Sobota 12. 5. 2012 připravil(a) info

Stejně jako vloni a předloni nám ani letos počasí nepřeje (viz sobotní aktuální stav a předpověď pro nejbližší hodiny na obrázku vlevo) a snaží se překazit květnový cyklovýlet. Ale Havránek se bez boje nevzdá a tak to zkusíme zítra, tedy v neděli 13/5/12, v 10:00 od brány zámeckého parku Veltrusy. Podle předpovědi by pršet už nemělo, jen bude poměrně chladno, takže se teple oblečte. Těšíme se na shledanou.

Předpověď se nenaplnila a první cyklovýlet se podařil

Středa 25. 4. 2012 připravil(a) info

Přestože předpověď počasí si na sobotu 21/4/12 plánovala zataženo a přeháňky, účastníci prvního letošního Havránkova cyklovýletu nezmokli. Zpočátku sice bylo zataženo a větrovky zůstaly na těle, ale už před přívozem slunce mraky zahnalo a větrovky zmizely v kapsách. Ale možná zahnal mraky luňák červený, kterého jsme zahlédli mezi Dědibabama a Křivousama (ano – i takovéhle obce máme na trase).

Dále v článku najdete video a odkaz na fotografie!

Havránkova cyklosezóna začíná tuto sobotu

Středa 18. 4. 2012 připravil(a) info

ilustrace: cyklovýlety pro rodiny s dětmiV sobotu 21/4/12 v 10:00 startuje od brány zámeckého parku Veltrusy už sedmý ročník Havránkových cyklovýletů. A jako každý rok i tentokrát začínáme tím nejméně náročným výletem (celkem zhruba 20 km) do osvědčeného cíle – Zooparku Zelčín.

Zveme všechny příznivce poklidné jízdy po cestách a vedlejších silničkách v naprosté rovině. Trasa je vhodná i pro malé děti na vlastních kolech (ty nejmenší na tyči), rodiče s dětmi v sedačkách nebo cyklopřívěsech. Po všech účastnících požadujeme helmy. Tempo je mírné, na začátek i závěr sezony volíme kratší a snazší cíle, v létě počítáme s teplejším počasím a vydáváme se i trochu dál, jak je vidět v plánu na celý rok, který si můžete prohlédnout po rozkliknutí článku.

Havránkovu cyklosezónu 2011 ukončil Žabinec

Neděle 11. 9. 2011 připravil(a) info

ilustrace k Havránkově cyklosezóně (tato z roku 2010)Žabincový prolog byl navzdory svému názvu poslední akcí Havránkovy cyklosezóny. A akcí úspěšnou, což dosvědčí jak fotografie, tak zejména video. Ostatně odkaz na obé a také na repotáž Mělnického deníku a výsledky najdete v článku na webu Všestud.

A jaká byla letošní Havránkova cyklosezóna? Opět bohatá a opět do ní neblaze zasáhlo i počasí, když jsme jeden cyklovýlet zrušili. I tak se ale sezóna vyvedla. Za posledních šest let už jsme absolvovali 23 cyklovýletů (ty kvůli nepřízni počasí zrušené nepočítáme) a k nim ještě tři ročníky Žabincového prologu (jako jedni z organizátorů). Sledovali jsme, jak nám dětští účastníci vyrůstají z cyklovozíků na tyč a jak už sami zvládnou i poměrně dlouhé výlety po vlastní ose. Dále v článku najdete přehled dosavadních cyklovýletů a odkazy na videa a fotky z nich. A v příští roce se opět těšíme na kole na shledanou.

Dále v článku najdete odkaz na videa a fotografie.

Soutěžte s cyklovýletníky

Středa 11. 5. 2011 připravil(a) katia

cyklovýlet do Zelčína projíždí veltruským parkemPopáté v historii nás cyklovýlet v sobotu 23/4/2011 zavedl do Zelčína. Jízdu rovinou suma sumárum 26 km dlouhou lze nazvat Jízda pohodička, zvlášť když slunce svítí a vítr jen mírně duje. Otevřeli jsme tak další sezonu cyklojízd, která letos čítá pět vyjížděk plus jako třešničku na dortu neseriózní zářijový závod Žabincový prolog. A teď jedna novinka: rodina, která absolvuje nejméně čtyři z pěti cyklovýletů, získá pro všechny své členy trička s logem Havránkových cyklovýletů.

Příští šanci máte už v sobotu 14/5/11, kdy jedeme podél Vltavy. Start opět v 10:00 od brány do zámeckého parku Veltrusy.

Na konci článku najdete video z prvního cyklovýletu a odkaz na vybrané fotografie.