Pěšky nebo (za) vozem po Střední Asii

Neděle 6. 2. 2011 připravil(a) katia

o Střední Asii budou povídat Kvaltinovi (vpředu)Po lednovém putování po Severní Číně se tentokrát v našem nekonečném cestovatelského cyklu vydáme do Střední Asie. Bude to v sobotu 26/2/11 od 16:00 (pozor, výjimečně o hodinu později než obvykle!) a téměř po dvou letech (tenkrát to byla Indie) znovu s Denisou i Pepou Kvaltínovými.

Ze zemí Střední Asie je u nás nejvíc známý Afghánistán, ale třeba u Kyrgyzstánu a Uzbekistánu jen matně vzpomínáme, že jde o bývalé sovětské republiky kdesi daleko na východě. Přijďte se o jejich přírodě, památkách a obyvatelích dovědět víc na přednášku s promítáním přímo od nadšených cestovatelů, kteří tu před pár lety zažili několik zajímavých i krušných týdnů – jak jinak než na vlastní pěst.

Vstupné 50 Kč/rodina, malé občerstvení zdarma.

Cestovatelské promítání: Putování severní Čínou

Úterý 18. 1. 2011 připravil(a) katia

o Číně bude povídat Regina ČelišováPřijměte pozvání na sobotu 22/1/11 od 15:00 do RC Havránek. Koná se další z cyklu cestovatelských přednášek s promítáním, tentokrát v podání Reginy Čelišové, která při práci ve finančním sektoru a ve volném čase procestovala už hezkou řádku zemí.

Vydejte se s námi v sobotu do Indie

Čtvrtek 12. 3. 2009 připravil(a) info

mapa IndieIndie je mimořádně velká (sedmá největší) a lidnatá (s více než miliardou obyvatel druhá nejlidnatější) země.

Jak to vypadá v její severní části, kterou uzavírají Himaláje, nám budou v sobotu 14/3/09 od 15:00 v RC Havránek povídat Denisa a Pepa Kvaltinovi. Ti v této oblasti strávili pět týdnů – dílem v horách, dílem po památkách. Své vyprávění doprovodí promítáním fotografií. Vstupné 30 Kč/rodina, stylové občerstvení + indický čaj zdarma.

Kdo propásl italské povídání…

Úterý 10. 2. 2009 připravil(a) katia

David Šťáva… přišel opravdu o hodně. Na našeho spolupracovníka Ing. Davida Šťávu, který do Veltrus vážil cestu na cestovatelské povídání už potřetí, se můžete spolehnout. Poprvé vyprávěl o Spojených arabských emirátech, kde strávil pracovně mnoho času, podruhé nás zavedl do Ruska, další ze svých pracovních štací. Napotřetí vybral k vyprávění Itálii, kam zalétá pracovně i soukromě, a my jsme si tak vychutnali krásy Toskánska slovem i obrazem.

Bojíte se Kazachstánu?

Pondělí 19. 5. 2008 připravil(a) katia

Káťa Janouchová v KazachstánuV sobotu 24/5/08 od 15:00 se v prostorách Havránka odehraje už třetí letošní cestovatelské povídání doprovázené promítáním fotografií. Tentokrát jsme pozvali Káťu Janouchovou, která má bohaté zkušenosti s rodinou pocházející z Kazachstánu a tuto zemi vloni navštívila. O někdejší svazové republice, Kazaších a Kazašských Rusech se leccos traduje – ale co z toho je pravda? Můžete to zjistit na sobotním povídání s promítáním. Pro vaše chuťové buňky bude opět malé občerstvení, samozřejmě po kazašsku, a čaj nebo káva (nikoli vodka) v ceně. Vstupné je 30 Kč, děti mají vstup do herny zdarma.