Rubrika: fotografie


Sokolovnou se proháněla zvířátka

Úterý 17. 3. 2015 připravil(a) katia

16064457844_31f4c39ce0_zV sobotu 28/2/15 se v rámci masopustních oslav města konal dětský maškarní karneval, jehož tématem bylo Máme rádi zvířata. Sokolovnu tak zaplnila nejen zvířátka, ale také piráti nebo princezny a víly. Děti si zatancovaly a také si zahrály několik her na parketu. Během karnevalu také obcházely stanoviště, na kterých plnily různé úkoly – poznávaly zvířátka po hmatu, určovaly, které zvířátko má jaké obydlí, či si musely zapamatovat správné umístění kartiček se zvířátky. Karneval navštívilo více než 60 rodin z Veltrus a okolí. Na fotky se můžete podívat na flickru.

Odpoledne pro hračičky bez rozdílu věku se vydařilo

Čtvrtek 19. 2. 2015 připravil(a) katia

V sobotu 14/ 2/15 odpoledne ovládla veltruskou sokolovnu autíčka na dálkové ovládání. Odpoledne pro hračičky se zúčastnilo více než 30 rodin s malými závodníky, kteří si vyzkoušeli slalom mezi kužely, rychlostní závody či přejezd a skok přes můstek. Po krátkém rozježdění ukázali své umění pánové ze spolku leteckých modelářů z Kralup a jejich výkon sklidil […]

Žabincový prolog zná své vítěze!

Neděle 8. 6. 2014 připravil(a) katia

po startu nejmladších dětíV sobotu 7/6/14 se v ještě ne zcela tropickém počasí odehrál další ročník Žabincového prologu, závodu na všemožných přibližovadlech, který tradičně startuje u Obecního úřadu Všestudy. I v ostré konkurenci okolních akcí se dostavila obvyklá padesátka sportovců – překvapili hlavně účastníci závodu na 5 km, jichž bylo letos 25 dospělých + 4 děti.

Letos nejvíc upoutal bílý neprodyšný kostým statečného technického pracovníka Kuby, řidiče koloběžky, a dále pan Evžen Váňa s paní Ingrid, kteří spolu svedli pro oko diváků nádherně nelítostný závěrečný souboj. Vozík páně Váni, určený patrně k rychlé pivní pomoci, se v závěrečném spurtu dramaticky překlopil a vydal svůj obsah vozovce (naštěstí se žádná lahev nerozbila). Absolutním vítězem a držitelem putovního poháru plného vodních řas se po právu stal David Prokůpek. Měl trochu štěstí, že jeho devítiměsíční syn Ota v přívěsném vozíku zřejmě příliš nevnímal vypjatost situace a strávil závod jako pěna. Zato u tradičně skvělého závodníka Iva Lorence se Otův hlučně hučící vozík, vedro a vidina odpoledního fotbalového zápasu částečně podepsaly na motivaci, a tak skončil druhý, ačkoli jen s nevelkým odstupem. Všichni závodníci sklidili za zvládnutí úmorného vedra velký obdiv přihlížejících. Několik cyklistů se žel ztratilo na trati, nakonec ale cestu do Všestud zpět našli a do cíle se všichni šťastně dopravili. Ještě i na ně zbyl nějaký ten brčálový neodolatelný dortíček cupcake z nejmenované veltruské kuchyně.

Dále v textu najdete výsledky a odkaz na fotografie. Odkaz na video bude přidán později – už je tam (12/6/14)!

Kocourkaření

Neděle 25. 8. 2013 připravil(a) katia

trubkaPrvní den, 13/07/13, to na tábořišti Kocourkáč u Pojbuk vypadalo, že snad rodiny táborníků ani nedorazí (zvali jsme). Do pozdního odpoledne tu Anežka pořád vyhlížela živáčky, nikde nikdo, jen Jarda s Markétou leštili hrnce. Lenka s pár dalšími pěšími byla ještě daleko v lese. A kdo putoval vozem, byl na tom kvůli zácpě na D1 ještě hůř. Dopadlo to ale dobře – večer už se tábor ozýval neskutečným výskotem a vřískotem, jaký vzniká jen při pobytu více dětí pod šest let.

Na táboře jsme, přátelé, prožili celý rok. Jaro, léto, podzim i zimu jsme – inspirováni pohádkou Chaloupka na vršku – od neděle do pátku zvládli v cuku letu. Samozřejmě jsme si vybrali z každého ročního období vybrali jen to nejlepší: ze zimy Tři krále a masopust, z jara vynášení Morany a Velikonoce, z léta pouť a cestu po svatojánských světýlkách… skončilo se podle očekávání na Ježíška. Táborový čas ukazoval nástěnný kalendář, aby nedošlo k mýlce.

Čtvrtý ročník „Žabince“: zase o pár cyklistů víc

Čtvrtek 21. 6. 2012 připravil(a) katia

Je neděle 17/6/12, půl desáté dopoledne. Slunce hřeje, ale nepraží, ve Všestudech před úřadem tak trochu staveniště (buduje se další část chodníků) střižené atmosférou pikniku. Mezi prvními přijíždějícími Bílá paní na koloběžce, (jako) těhotný muž s rusou hlavou, chlapeček na historické tříkolce tažený svou (opravdu) těhotnou maminkou, chlapík v modrákách Armabetonu se slušivými brýlemi, na řídítkách koženou tašku (patrně plnou lahváčů).

Z obecního rozhlasu svolává paní místostarostka závodníky na rozličných samohybech. Děti obsadily trampolínu. Jubilantka sem přichází s vnuky. „Ale jo, tak já taky pojedu,“ souhlasí, přestože má zároveň chystat oslavu svých kulatých narozenin. Cyklozávod Žabincový prolog, který si ve Všestudech vymysleli sportovci v roce 1988, může odstartovat.

Obnovený recesistický závod (pozvánka) společně připravují RC Havránek, SK Viktoria Všestudy a Dolní Povltaví, o.s..

Dále v článku najdete výsledky, video ze závodu a odkaz na fotografie.

Po třech letech jsme se projeli podél Vltavy

Úterý 15. 5. 2012 připravil(a) katia

Jak jste si možná všimli, loňský a předloňský květnový cyklovýlet podél Vltavy se nekonal kvůli nepřízni počasí. Letos, po přesunutí na neděli (protože v sobotu déšť cyklovýletu opravdu nepřál) 13/5/2012, bylo konečně možné cestu absolvovat. Většinu trasy s námi absolvovalo celkem sedm rodin cyklistů. Tak velká účast nás při teplotách mezi nepřekračujících nějakých 12-13 stupňů rozhodně potěšila.

Tempo tentokrát udávaly samy starší děti. Nutno podotknout, že naštěstí neznaly samy přesně trasu, a tak musely občas zastavit a počkat na nás. Trochu se bojíme, že nás brzy děti nechají daleko vzadu 🙂 Kdo s čím zachází…

Dále v článku najdete video a odkaz na fotografie!

Předpověď se nenaplnila a první cyklovýlet se podařil

Středa 25. 4. 2012 připravil(a) info

Přestože předpověď počasí si na sobotu 21/4/12 plánovala zataženo a přeháňky, účastníci prvního letošního Havránkova cyklovýletu nezmokli. Zpočátku sice bylo zataženo a větrovky zůstaly na těle, ale už před přívozem slunce mraky zahnalo a větrovky zmizely v kapsách. Ale možná zahnal mraky luňák červený, kterého jsme zahlédli mezi Dědibabama a Křivousama (ano – i takovéhle obce máme na trase).

Dále v článku najdete video a odkaz na fotografie!